Seltek ile Mesleki Gelişim Etüdleri (SİMGE) HAKKINDA

Dermokozmetik, ilaç ve dermal dolgu alanlarında dünya markalarını ve devrimsel yenilikleri medikal estetik alanında uygulama yapan uzmanlarla buluşturan SELTEK olarak, 2013 yılında Estetik Çözümler çatısı altında, Seltek İle Mesleki Gelişim Etüdleri (SİMGE)’yi kurduk. Sektöre dinamik ve farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyoruz.

Seltek İle Mesleki Gelişim Etüdleri (SİMGE), gelişen teknolojiyi, dünyadaki ve sektördeki yenilikleri takip ederek yurt dışı ve yurt içinden mesleki alanında tanınmış doktor eğitmenler ile birlikte özel workshop programları ve eğitim seminerleri organize ediyoruz.

 

     2013 yılında SELTEK Mesleki Gelişim Etüdleri’nin ilki doktorların hastalarına göstereceği en önemli referans olan önce-sonra resimleri ile ilgili olarak düzenlediğimiz “Estetik Uygulamalarda Temel Fotoğraf Eğitimi” start aldı.
Hizmetin kalitesini, verimliliğini artırmak üzere düzenlenen “Klinik Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar” eğitimi olarak organize ettik. “Hyalüronik Asit Uygulamalarında Yan Etki Yönetimi ve Komplikasyon Çözümleri” adı çalışmamızı gerçekleştirdik.

 

     Her zaman yenilikçi yaklaşımlarımızla estetik sektörüne yeni bir soluk getirmek ve farklı projelerle geliştirmek için çıtamızı yükselttik. 2015 yılında “Teosyal Dinamik Dolgu & Kadavra Workshop” toplantımızda canlı dokuda dolgu uygulamalarının yanı sıra kadavra üzerinde cilt altı anatomik yapı ve dolgunun bu bölgedeki davranışını görmeniz için bir çalışma yaptık. Estetik uygulamalar için ürün satan bir firma tarafından üniversite destekli kadavra kursunu doktorlarımıza sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlk eğitimimiz İstanbul Üniversitesi Anatomi Anabilim Dalı ile Op. Dr. PatrickTrevidic ve Dr. Hassan Galadari’nin katılımıyla gerçekleşti.

Sektöre dinamik ve farklı bir bakıș açısı getirmeyi hedefleyen akademik bir program olan ”Seltek Mesleki Gelişim Etüdleri” SİMGE’nin, gerçekleştirdiği teorik ve pratik uygulama olarak iki ayrı bölümden oluşan “Kadavra ile Yüz Anatomisinin Temelleri ve Dolgu Uygulama Çalışması”nın ikincisini Prof. Dr. Patrick Trevidic Başkanlığı’nda, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi salonunda yapıldı.

 

     2017 yılında Türkiye’de ilk kez uluslararası yerli yabancı 650 estetik ve medikal doktorun katılımıyla; dünyadaki son estetik trendlerin ve dolgu teknikleri hakkında bilgilerin paylaşıldığı “TED1 Turkey ‘Teoxane Expert Day”i gerçekleştirdik.

“Yüzün Alt 1/3 ‘ün Anatomisi ve Komplikasyonları” konusunda Türk doktorlara eğitim vermek üzere ünlü Fransız Dr. Philippe Kestemont’u Türk doktorlarla buluşturduk.

“Mezoterapide Güncel Uygulamalar ve Yüz Rejuvenasyonu” içerikli toplantımız da Dr. Herve Padey’in anlatımıyla gerçekleştirildi.

SİMGE Mesleki Gelişim Toplantıları kapsamında yapılan ilk “Klinik Yönetimi ve Stratejik Prensipleri Programı” ile Türk estetik dünyasının önde gelen isimleriyle bir araya geldik. “Klinik Yönetimi ve Stratejik Prensipleri Programı” dahilinde ele alınan konular arasında: Bütünsel Beyin Modeli, Kişiler Arası İletişimde Baskın Beyin, Zihinsel Farklılıkların Yönetilmesi, Nakit Akış Bütçesi, Sürdürülebilir Karlılık, Yaklaşımı İle İşletme Yönetimi, Nakit Akış Bütçesinde; Kaynaklar, Vadeler ve Ödemeler, Nakit Akış Planlaması, İş Hukuku ve İş sözleşmeleri, Çalışan-İşveren Açısından Sorumluluklar ve Hukuksal Süreçler, Algı Biçimlerine Göre İletişim, İletişimde Uyum ve Güven, Kinesiyoloji ve Stresi Kontrol Altına Alma konuları yer aldı.

 

     Doktorlarımızın zamanı çok değerli, bunu da dikkate alarak eğitim seminerlerimiz konusu ve içeriğine göre programlıyoruz. Bütün eğitimlerimizi ücretsiz gerçekleştiriyoruz.

 

     2004 yılından 2019’a kadar olan sürede 1.450 saatlik Workshop Programı düzenledik. Bu toplantılara da 24.000 kişi katılım sağladı.

Eğitim ve toplantılar için Türkiye’ye getirmiş olduğumuz önemli isimler:
• Prof.Dr. Pierre Anthony Bacchi
• Dr. Patrick Trevidic
• Dr. Hassan Galadari
• Dr. Wayne Carey
• Dr. Nabila Azib
• Dr. Herve Padey
• Dr. Wolfgang Redka-Swoboda
• Dr. Stefan Lipp
• Dr. Jules Marthan
• Dr. Philippe Kestemont