Seltek Estetik 2004 yılından bu yana, Dermatoloji, Plastik Cerrahi, Medikal Estetik alanına yenilikçi ürünler sunmaktadır.

Dermal dolgu, mezoterapi, ilaç ve dermo kozmetik alanlarında dünya markalarını ve devrimsel yenilikleri medikal estetik alanında uygulama yapan uzmanlarla buluşturan SELTEK, 2004 yılında kurulmuştur. SELTEK olarak profesyonel derin kimyasal peelingden leke tedavilerine, anti-aging bakım ürünlerinden hedef odaklı ve problem çözücü cilt ürünlerine, saç ve gençleştirici mezoterapiden estetik dolgu ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazemiz bulunuyor.

 

Yurtdışı lisans anlaşması çerçevesinde antianestezik ilaç olan ABD patentli LMX-4’ü de Türkiye’de üretiyoruz. SELTEK olarak, klinik araştırmalarla güvenilirliği kanıtlanmış, güçlü Ar-Ge departmanları ile öne çıkan dünyanın en güvenilir markalarının Türkiye’nin yanı sıra 15 ülkede dağıtım ve distribütörlük haklarına sahibiz.

 

2004’ten beri, asıl odak noktamız, uygulayıcıların ve hastaların beklentilerini karşılamak için en yüksek güvenlik standartlarına uymak için yenilikçi ürünler sunarak öncü olmaktır. Türkiye’de üretimiyle bünyemizde bulunan tüm markalar, bilimsel klinik araştırma sonuçları bulunan, ar-ge departmanları etkin, kanıtlanmış sonuçlar veren ve memnuniyet sağlayan ürünlerden oluşan kendi kulvarında öncü markalardır.

 

Estetik Çözümler çatısı altında, Seltek İle Mesleki Gelişim Etüdleri (SİMGE)’yi kurduk. Sektöre dinamik ve farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyoruz. Seltek İle Mesleki Gelişim Etüdleri (SİMGE), gelişen teknolojiyi, dünyadaki ve sektördeki yenilikleri takip ederek yurt dışı ve yurt içinden mesleki alanında tanınmış doktor eğitmenler ile birlikte özel workshop programları ve eğitim seminerleri organize ediyoruz.

 

2004 yılından 2019’a kadar olan sürede toplam 1.475 saatlik Workshop Programı düzenledik. Bu toplantılara çeşitli tıp uzmanlık alanlarından toplam 25.400 hekim katılım sağladı.